Pro řízení rekreační lodě v Norsku platí tato pravidla :


Narození po 1. lednu 1980 mohou řídit rekreační loď do 8 metrů délky s motorem do 25 hp. Pro loď delší než 8 metrů a motor silnější než 25 hp musí vlastnit lodní průkaz.
Narození před 1. lednem 1980 nemají omezení při řízení rekreační lodě v délce ani v síle motoru.


Nové kvóty pro vývoz ryb 2021

Od 1. ledna dochází ke změnám v předpisech pro vývoz ryb a rybích produktů z Norska.

Kvóta na množství ryb nebo rybích produktů, které je možné vyvézt ze země, se snižuje na 18 kg ryb nebo rybích produktů, pokud jste ubytovaní v registrovaných turistických centrech. Pro ostatní je vývozní  kvóta 10kg  na ryby nebo rybí produkty.

Tuto vývozní kvótu bude možné uplatnit pouze dvakrát během jednoho kalendářního roku.

Na ryby nebo rybí výrobky zakoupené v Norsku se vývozní kvóta nevztahuje, pokud lze prokázat, že byly zakoupeny od registrovaného obchodníka nebo registrovaného rybářského plavidla.

 Seter Brygge je registrované rybářské centrum. 

Nový vzor norských bankovek

30. května 2017 uvedla Norská banka do běžného oběhu nový vzor bankovek v hodnotě 100 NOK a 200 NOK.
Postupně do roku 2020 dojde ke kompletní obměně papírových platidel v Norsku. Přestože Norsko stojí v popředí zemí, kde objem bezhotovostních transakcí (platební karty, mobilní platební aplikace, bankovní převody ) rychlým tempem zmenšuje roli bankovek a mincí, přistoupila norská emisní banka k vydání zcela nové emise bankovek, ve kterých se uplatňují nejpokročilejší ochranné prvky. Nová emise po řadě desetiletí opouští téma slavných osobností a čerpá inspiraci z tradičního zdroje bohatství Norska - z moře. Motivem nové norské stokoruny a dvousetkoruny jsou vikingská loď a treska.

Na podzim 2018 banka vydá nové bankovky v hodnotě 50 NOK (motiv majáku) a 500 NOK (motiv záchranného člunu). Na podzim 2019 bude uvedena do oběhu zbývající bankovka nejvyšší hodnoty 1.000 NOK (motiv zpěněné mořské vlny). Podkladem rubové strany všech nových bankovek je grafické znázornění větru různých rychlostí.

Stávající bankovky v hodnotě 100 NOK (portrét Kirsten Flagstadové) a 200 NOK (portrét Kristiana Birkelanda) zůstávají v normálním oběhu do 30.5. 2018.

Stávající bankovky v hodnotě 50 NOK ( portrét Peter Christer Asbjørnsen ) a 500 NOK ( portrét Sigrid Undset ) zůstávají v oběhu do 30.9. 2019


Bankovky, které byly staženy z oběhu, lze po dobu 10 let od tohoto data vyměnit v ústředí Norské banky v Oslo.